Kuba

Oleje do pielęgnacji drewna OSMO

 • Posted 4 lata ago
 • Uncategorized

Firma Osmo Jest pionierem w dziedzinie pielęgnacji drewna. Produkuje unikatowe powłoki z olejów naturalnych oraz wosków roślinnych, które chronią drewno, zachowując jego naturalnie piękny wygląd i rysunek słojów, jednocześnie pozwalając mu oddychać. Używane w produktach marki Osmo woski są bezpieczne dla ludzi oraz zwierząt i dopuszczone do kontaktu z żywnością, a pigmenty są wolne od cząsteczek metali ciężkich. Dzięki dodatkowi odaromatyzowanej benzyny lakowej powłoki bardzo równomiernie się rozprowadzają, co pozwala uzyskać idealne zabezpieczenie drewnianych elementów już przy nałożeniu jednej, cienkiej warstwy produktu. Nie trzeba przy tym martwić się o gruntowanie powierzchni, co dodatkowo oszczędza czas.

Oleje Osmo stosuje się m. in. do impregnacji, pielęgnacji, konserwacji i ochrony drewna. Sprawdzają się również doskonale do renowacji drewnianych elementów. Produkty Osmo mają dobrą opinię i są znane na całym świecie. Generalnym Dystrybutorem marki Osmo w Polsce jest firma Nobless Polska.

Powłoki do wnętrza

W ofercie marki Osmo znajdują się między innymi bezbarwne impregnaty do drewnianych podłóg z desek, parkietów, podłóg korkowych, z płyt OSB. Powłoki do powierzchni wewnętrznych, takich jak schody, drewniane meble, zabawki, dekoracje. Powłoki te są wytrzymałe i zachowują pokryte nimi elementy w dobrej kondycji przez wiele lat. Podkreślają i wydobywają głębię z naturalnie pięknych drewnianych powierzchni. Są bardzo łatwe w czyszczeniu i aplikacji. Powłoki są odporne na plamy, zarysowania, ścieranie, ślinę, pot. Stanowią bezpieczną powłokę dla dziecięcych zabawek.

Są także powłoki przeznaczone do dekoracyjnego wykańczania i ochrony drewna, które oprócz funkcji ochronnych pozwalają na przyciemnienie powierzchni lub zmianę jej koloru. Sprawdzą się idealnie do malowania zabawek.

Osmo oferuje również bejce do konserwacji i barwienia podłóg, drewnianej boazerii, schodów czy mebli.

Doskonałym produktem jest olej do blatów kuchennych, który zabezpiecza powierzchnie  przed wilgocią oraz zabrudzeniami z wina,  kawy czy herbaty.

Osmo oferuje także specjalnie opracowane preparaty do wykończenia powierzchni drewnianych z gatunków egzotycznych, takich jak Merbau, Meranti czy Wenge.

Powłoki wykorzystywane na zewnątrz

Bezbarwne lub nadające kolor powłoki bazujące na naturalnych olejkach roślinnych przeznaczone do impregnowania drewna na zewnątrz oraz chroniące przed promieniami UV. Hydrofobowa, mikroporowata powłoka skuteczna w minimalizowaniu procesu szarzenia drewnianych powierzchni wystawionych na działanie czynników zewnętrznych jak woda czy promienie słoneczne. Osmo oferuje również różnego typu lazury do drewnianych elementów zewnętrznych, takich jak bramy, elewacje, balkony, tarasy, pergole, altany, okna z okiennicami czy meble ogrodowe. Kombinacja składników powłoki zabezpiecza przed atakiem pleśni, glonów i grzybów przedłużając ich żywotność.

Bardzo interesującym produktem jest antypoślizgowy olej do tarasów, który dzięki zawartości organicznego dodatku adhezyjnego, po wyschnięciu nadaje powłoce właściwości antypoślizgowe.

Naturalny skład i ekologia

Powłoki Osmo zostały stworzone na bazie naturalnych olejów: słonecznikowego, sojowego, lnianego i ostowego, wosku karnauba i wosku kandelila. Naturalne olejki wnikając głęboko w strukturę drewna pozwala mu zachować elastyczność i sprężystość na długi czas. Pomagają również zabezpieczyć powierzchnię przed wnikaniem zabrudzeń i wygładzają ją. Co istotne dla alergików, drewno pokryte powłoką Osmo może swobodnie oddychać, zapewnia dobrą jakość powietrza w pomieszczeniach i ma właściwości antystatyczne.

Filozofia marki Osmo jest zgodna z zasadami ekologii i zdrowego życia. Produkty Osmo są bardzo wydajne, łatwe w użyciu i gwarantują najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

Jeżeli są Państwo zainteresowani innymi olejami do drewna OSMO oraz innych znanych marek z tej branży – zapraszamy do naszego sklepu: Timber Market.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions