Kuba

Planujesz kupić oczyszczacz powietrza? Zobacz najlepsze modele

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

Kilka powodów dla których warto kupić oczyszczacz powietrza w 2019 

 

Kilka powodów dla których warto kupić oczyszczacz powietrza w 2019

 

 

W dobie wszechobecnego smogu ciężko o swobodne i zdrowe oddychanie, gdyż jakoś powietrza jest na coraz gorszym poziomie. Największy problem mają osoby zmagające się z rozmaitymi alergiami. Aby zapewnić sobie odpowiednie warunki do życia, warto zakupić oczyszczacz powietrza. Jakie właściwości daje stosowanie tego typu urządzenia? Oczyszczacze powietrza — jak sama nazwa wskazuje mają za zadanie usuwać z powietrza szkodliwe składniki, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie. Takie urządzenie podczas swojej pracy wytwarza parę wodną i jony ujemne, które następnie osadzają się na różnych zanieczyszczeniach. Szkodliwe substancje zostają usuwane. Oczyszczacze w ten sposób podnoszą jakoś powietrza. Jak wykazują liczne analizy — skuteczność tego typu sprzętu wynosi aż 99%, dlatego coraz chętniej stosowane są nie tylko w domach, ale także w szkołach czy przedszkolach, czyli miejscach, w którym przebywają dzieci. W tego typu wnętrzach trzeba w szczególności zadbać o powietrze, ponieważ najmłodsi są najbardziej narażeni na działanie szkodliwych substancji np. ze smogu. 

Oczyszczacze powietrza są również świetnym sposobem na usunięcie alergenów. Ma to niebagatelny wpływ na zdrowie astmatyków i alergików, którzy w swoich domach w szczególności powinni zadbać o jakość powietrza. Ważny jest również fakt, iż znajdujące się w powietrzu składniki uczulające mogą wywołać trudności w oddychaniu lub powstanie alergii u osób, które wcześniej były zdrowe.

  

Oczyszczacz zadba również o usunięcie z powietrza nieprzyjemnych zapachów, np. dymu papierosowego. Jest to możliwe dzięki procesowi filtrowania cząsteczek. Brzydkie zapachy rozkładają się, w wyniku czego są całkowicie niwelowane.  

 

 

Urządzenia oczyszczające powietrze to nie tylko świetny sposób na poprawę jakości powietrza w naszych wnętrzach, ale również nawilżenie go. Niektóre z oczyszczaczy wyposażone są w dodatkową funkcję nawilżania powietrza, co przyda się zwłaszcza w okresie letnim, podczas  bardzo wysokich temperatur, a także zimą, gdy — jak wiadomo — ogrzewanie centralne powoduje wysuszanie powietrza. Może wywołać to nie tylko suchą skórę, ale również liczne kłopoty ze zdrowiem, np. problemy ze wzrokiem, obniżone samopoczucie, zaburzenie koncentracji, bóle głowy i gardła.  Więcej na temat zanieczyszczeń powietrza, które zatruwają nasz organizm znajdziemy pod linkiem: http://www.lubliniec.info/artykul/11735/oczyszczacze-powietrza-do-mieszkania-i-domu

 Jak działa oczyszczacz powietrza? 

 

Jak działa oczyszczacz powietrza.

 

 

Większość z nas przed decyzją o zakupie konkretnego sprzętu chce pozyskać informacje na temat jego działania. Jeśli zastanawiasz się, jak działa oczyszczacz powietrza, szczegóły znajdziesz poniżej. Tego typu urządzenie posiada wbudowany wentylator, który wymusza obieg powietrza z naszych wnętrz. W ten sposób powietrze dostaje się do środka oczyszczacza i ulega filtracji. W zależności od konkretnego modelu sprzętu, możemy spotkać się również z dodatkową funkcją nawilżania oraz jonizacji. Gdy zanieczyszczenia zostają już usunięte, powietrze zostaje z powrotem wydmuchane do pomieszczenia. Jak widać sam proces działania oczyszczaczy jest niezwykle prosty, jednak parametry, takie jak głośność pracy czy wydajność są uzależnione od rodzajów oczyszczaczy. Kupując oczyszczacz powietrza jak działa to podstawowa kwestia, którą powinieneś poznać przed wyborem konkretnego modelu.

 Oto nasz ranking oczyszczaczy powietrza 

Na rynku możemy znaleźć naprawdę wiele urządzeń typu oczyszczacz powietrza. Bogata oferta z jednej strony daje nam duże możliwości wyboru, z drugiej zaś może utrudniać zakup. Gdy mamy do czynienia z bardzo dużą liczbą sprzętów, w zasadzie nie wiemy, na jaki się zdecydować, aby powietrze w naszym domu było jak najwyższej jakości. Aby ułatwić sobie decyzję, warto przejrzeć ranking oczyszczaczy powietrza 2019.    Decydując się na zakup urządzenia jakim jest oczyszczacz powietrza ranking zdecydowanie ułatwi nam wybór najlepszego modelu. Nie tylko dobierzemy go do swoich indywidualnych potrzeb, ale również urządzenie będzie służyć nam przez wiele lat, bez zbędnych awarii. Wielu klientom zależy na zakupie sprzętu, który nie będzie głośny i nie konieczne będzie częste ładowanie jego baterii. Istotną kwestią jest również ilość prądu, jaką pobiera do pracy. Nie chcemy przecież, aby takie urządzenie dwukrotnie zwiększyło nasze rachunki za energię elektryczną. Wybierając więc idealne oczyszczacze powietrza ranking pozwoli rozwiać wszelkie wątpliwości. 

 Airkomfort AC-08 

 

Airkomfort AC-08

 

 

Ranking oczyszczaczy powietrza 2019 otwiera Airkomfort AC-08. Jest to urządzenie najwyższej jakości, wyprodukowane przez niemiecką firmę. Posiada funkcję nie tylko oczyszczającą powietrze ze szkodliwych substancji, ale również znajdziemy w nim wbudowany jonizator. Ten oczyszczacz podczas swojej pracy obejmuje powierzchnię aż do 166 m2. Świetnie nadaje się więc do dużych domów. Airkomfort zawiera dwa zestawy filtrów wypełniających ściany boczne. W skład zestawów wchodzi filtr wstępny, a także filtr węglowy HEPA. Dzięki podwójnemu systemowi elementów filtrowych, możemy w szybki i skuteczny sposób pozbyć się z powietrza dymu, roztoczy, pyłu, a także kurzu i cząsteczek formaldehydów.  

Xiaomi Mi Air Purifier 2S 

 

Xiaomi Mi Air Purifier 2S

 

 

Oczyszczacz powietrza Xiaomi to urządzenie, które pozwoli na usunięcie z wnętrz kurzu, bakterii, sierści, pleśni, pyłków, roztoczy i szkodliwych cząsteczek. Niweluje również rozmaite alergeny, zapewniając tym samym uzyskanie jak najlepszej czystości powietrza. Jest to niezwykle ważna kwestia, zwłaszcza u osób często zmagających się z uczuleniami. Urządzenie może zostać połączone ze smartfonem przez dedykowaną aplikację „Mi home”. Dzięki temu sposobowi możemy dostosować jego parametry do wielkości naszego pomieszczenia. Oczyszczacz Xiaomi posiada również czujniki temperatury i wilgotności

Boneco P340  

 

Boneco P340

 

 

Oczyszczacz powietrza ranking zamyka Boneco P340, wyprodukowany w Szwajcarii. Urządzenie to nie tylko posiada wiele funkcji, które pozytywnie wpływają na jakość powietrza, ale także cechuje się oryginalnym designem. Dodatkowo do ważnych jego zalet należy cicha praca oraz niskie zużycie energii. Boneco zawiera wskaźnik jakości powietrza, dzięki któremu każdy posiadacz dowie się, jakie powietrze aktualnie wdycha w swoim domu. Urządzenie posiada filtr wstępny oraz węglowy filtr HEPA, które pozwalają na filtrowanie szkodliwych cząsteczek pochodzących np. z sierści zwierząt, kurzu, dymu tytoniowego, czy roztoczy. Istotny jest również wskaźnik wymiany filtra, który informuje nas, kiedy następuje konieczność zakupu nowych filtrów.  

Podsumowanie  

Oczyszczacze powietrza w każdym domu powinny być podstawowym urządzeniem. Zdrowie nasze i naszych rodzin dla wszystkich jest przecież najważniejszym czynnikiem, który decyduje o wysokim poziomie szczęścia. Aby zadbać o bezpieczeństwo bliskich, warto posiadać tego typu urządzenie. Dzięki temu nie tylko będziemy mogli oddychać czystym powietrzem, ale także uchronimy się przed alergiami i usuniemy z wnętrz brzydkie zapachy.  

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions