Kuba

Płytki przemysłowe z gresu – kiedy będą dobrym rozwiązaniem?

 • Posted 6 lat ago
 • Uncategorized

Kiedy płytki przemysłowe są narażone na obciążenia

Niemal w każdym zakładzie produkcyjnym trzeba się liczyć z tym, że posadzka będzie musiała znosić wysokie obciążenia. Ciężkie maszyny wykorzystywane na terenie hali i wszelkie ładunki mogą uszkodzić jej powierzchnię. Wtedy z pomocą przychodzą płytki przemysłowe z nieszkliwionego gresu. O ile są wyłożone we właściwy sposób − najlepiej metodą wibroprasowania − powinny poradzić sobie nawet z przedmiotami o naprawdę dużej wadze. Na stronie https://prom.pl możesz przeczytać więcej o tej technice i zobaczyć, jak wyglądają posadzki, które zostały nią wyłożone.

Kiedy na terenie panuje duży ruch powodujący ścieranie się posadzki

Nieszkliwiony gres będzie też właściwym wyborem wtedy, gdy posadzka jest intensywnie eksploatowana. Jeśli każdego dnia korzysta z niej wiele osób, istnieją spore szanse, że powierzchnia z czasem zacznie się ścierać. Ceramiczne płytki przemysłowe z gresu powinny temu skutecznie zapobiec. Ten materiał jest na tyle twardy i solidny, że uniemożliwia ścieranie, dzięki czemu posadzka przez lata zachowuje swój pierwotny wygląd i jest w pełni funkcjonalna.

Kiedy warunki na hali sprawiają, że podłoga często się brudzi

Jeśli wiesz, że warunki panujące na terenie Twojego zakładu nie sprzyjają czystości, powinieneś postawić na taki materiał do posadzek, z którego można bez trudu usuwać zabrudzenia. W tej roli sprawdzi się właśnie ceramika. Z nieszkliwionego gresu z łatwością pozbędziesz się plam i brudu nawet bez wykorzystania drogich preparatów, co pozwoli ci przy okazji zaoszczędzić.

Kiedy szukasz rozwiązania odpornego na środki chemiczne

Nie wszystkie płytki przemysłowe radzą sobie z silnymi substancjami chemicznymi, ale nieszkliwiony gres jest na tyle trwały, że wiele żrących środków nie powinno mieć na niego wpływu. Należy jednak pamiętać, że nie wystarczy tylko wybrać odpowiedni rodzaj ceramiki. Ważny jest również system zespoleń – on również musi wykazywać właściwości chemoodporne. Tylko wtedy posadzka będzie skutecznie zabezpieczona.

Kiedy ważnym parametrem jest antypoślizgowość

Jedną z najważniejszych kwestii przy wybieraniu materiału do posadzki jest bezpieczeństwo. Pracownicy muszą czuć się pewnie korzystając z niej, dlatego ryzyko poślizgnięcia się musi być zminimalizowane. Mogą to zapewnić właśnie płytki przemysłowe z gresu, o ile mają właściwy stopień antypoślizgowości. Najlepiej jeśli są oznaczone normą DIN 51130 – grupa R13 daje najlepszą ochronę przeciwpoślizgową.

Kiedy posadzka ulega uszkodzeniu płytki przemysłowe można naprawiać punktowo

Wszystkie wymienione właściwości posadzek z gresu są brane pod uwagę przez inwestorów, ale istnieje jeszcze jedna korzyść wynikająca ze stosowania ceramicznych płytek. Dotyczy ona nie tylko gresu i wiąże się z naprawianiem posadzki. Wyobraź sobie, że w wyniku nieszczęśliwego wypadku ulega ona uszkodzeniu. Nie jest ono rozległe i teoretycznie przywrócenie podłogi do poprzedniego stanu powinno być proste. Wszystko zależy jednak od rodzaju materiału, którym została ona wyłożona. Płytki przemysłowe pozwalają na przeprowadzanie punktowych konserwacji. Oznacza to, że nawet jeśli trzeba naprawić fragment podłogi, nie ma potrzeby wymiany całej jej powierzchni. To pociągałoby za sobą przestoje w pracy i straty dla firmy. Na szczęście płytki pozwalają uniknąć takiego ryzyka.

Płytki przemysłowe z nieszkliwionego gresu należą do najtrwalszych i najsolidniejszych materiałów wykorzystywanych do wykładania posadzek. Sprawdzają się zwłaszcza w halach produkcyjnych, magazynach, lakierniach, a nawet w obiektach użyteczności publicznej. Zanim zdecydujesz się na wykorzystanie ich w swoim zakładzie, omów ze specjalistą jakie warunki będą w nim panowały – to pozwoli wybrać najlepsze rozwiązanie dla firmy.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions