Kuba

Poduszka powietrzna, ale nie w samochodzie - Pakuj bezpiecznie!

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

Zabezpieczenie przesyłek na czas transportu jest bardzo ważne z punktu widzenia klienta oraz przedsiębiorcy. Trudność w pakowaniu stanowią jednak wymiary przesyłek. Kartony czy inne opakowania, w których mają się znaleźć zamówione artykuły, bardzo często nie mogą być idealnie dopasowane do rozmiarów wielu produktów. Rozwiązaniem w takich przypadkach są poduszki powietrzne, czyli specjalne wypełniacze do paczek.

Lekkie, uniwersalne, niedrogie

Istnieje sporo produktów nadających się do wypełniania paczek. Ich role zwykle są takie same – mają wypełniać wolne przestrzenie w pudełkach czy kartonach, by uchronić przesyłki przed uszkodzeniami. Do zalet zalicza się amortyzację przed wstrząsami. Podczas zabezpieczania pakunków przedsiębiorcy liczą jednak nie tylko na skuteczną ochronę, ale i minimalizowanie kosztów przesyłki oraz ograniczanie masy przesyłek. Te elementy wpływają również na odbiór klientów, którzy liczą na to, że będą w stanie unieść odbieraną przesyłkę.

Alternatywą dla folii bąbelkowych są wypełniacze znane jako poduszki powietrzne. Mają inną formę, ale spełniają podobne role. Przede wszystkim wypełniają wolne przestrzenie pakunków. Nadają się doskonale do zabezpieczania lekkich i średnio ciężkich produktów. To jednak nie koniec zalet. Poza amortyzacją przed wstrząsami zapewniają ochronę przed dźwiękami, wydawanymi na przykład podczas potrząsania paczką. Osoby postronne nie są w stanie domyślić się, co znajduje się wewnątrz paczki.

Lekkie, uniwersalne, a do tego jedne z najtańszych – poduszki powietrzne znajdują swoje zastosowanie w każdej branży, w której sporadycznie, okazjonalnie lub regularnie wysyła się paczki. Często spotyka się je w pakunkach zawierających produkty medyczne i farmaceutyczne. Poduszki tego typu dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, jak na przykład w ofercie sklepu E-hurtownia-opakowan.pl, dlatego są uniwersalne w zastosowaniu.

Niższe koszty przesyłki – większa liczba klientów

Klienci, którzy szukają określonych produktów i muszą skorzystać z ofert wymagających uwzględnienia kosztów wysyłki, zwracają uwagę na finalną cenę. Im wyższy koszt wysyłki, szczególnie przy zamawianiu artykułów o niewielkiej wartości, tym większe ryzyko, że klient zrezygnuje z takiej oferty. Pieniądze, które trzeba wydać na przesyłkę, przewyższające koszty samego zakupu, kompletnie nie zachęcają.

Przedsiębiorcy szukają sposobów na to, by wysyłanie paczek nie wiązało się z wyższymi kosztami ze względu na wagę przesyłki. Poduszki powietrzne są sprawdzonym i niedrogim rozwiązaniem. Niedrogim, bo ich koszt zakupu jest jednym z najniższych, spośród dostępnych na rynku wypełniaczy do paczek, a także ze względu na lekkość, która praktycznie nie ma wpływu na ostateczną wagę paczki.

Ekologiczne pakowanie

W dobie, gdy tak wielką wagę przywiązuje się do ekologii, pakowanie i stosowanie produktów, które nie wpływają niekorzystnie na środowisko naturalne, jest w cenie. Wypełniacze do paczek mające postać poduszek powietrznych, nadają się do wielokrotnego użytku. Nie tracą swoich właściwości, o ile nie zostaną uszkodzone w sposób mechaniczny.

Jeśli poduszka powietrzna po wyjęciu z paczki nie będzie już do niczego potrzebna, wystarczy ją przedziurawić, by spuścić powietrzne, a następnie wyrzucić do odpowiedniego pojemnika. Pozostała folia zajmuje minimum miejsca i nadaje się do recyklingu.

Z korzyścią dla klientów, przedsiębiorców, środowiska, i niezależnie od branży – poduszki powietrzne to świetna alternatywa dla innych wypełniaczy paczek.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions