Kuba

Pomysły na regał DIY

 • Posted 7 lat ago
 • Uncategorized

Samodzielne wykonanie mebli to świetny sposób na niepowtarzalne wnętrze. Nie trzeba mieć zestawu zaawansowanych narzędzi i specjalistycznych umiejętności – wystarczy uruchomić wyobraźnię i niewielkim nakładem pracy można zamienić stare przedmioty codziennego użytku w naprawdę wyjątkowe meble. Zobacz, jak w prosty sposób wykonać regał na książki czy inne drobiazgi.


 

Regał z drewnianych skrzynek na owoce

Doskonałym materiałem na nietuzinkowe meble są drewniane skrzynki i palety. Bogactwo możliwości oraz prostota wykonania sprawiają, że coraz chętniej sięgamy po nie podczas urządzania wnętrz. Co więcej, ich wykorzystanie jest nie tylko efektowne, ale także ekologiczne. Dając drugie życie drewnianym przedmiotom, pokazujemy, że dbamy o środowisko. Z drewnianych palet i skrzynek zrobić można praktycznie wszystko, poczynając od łóżek, foteli i kanap, poprzez stoliki kawowe, na szafkach, półkach i regałach kończąc.

 

Bardzo prostym sposobem na samodzielne wykonanie regału na książki, czasopisma i różnego rodzaju drobiazgi, jest wykorzystanie skrzynek drewnianych, służących pierwotnie do przechowywanie owoców. W tym celu warto wybrać skrzynki w dobrym stanie, niepołamane, czyste lub dające się łatwo wyczyścić. Pracę należy zacząć od przygotowania materiału poprzez jego wyczyszczenie i wygładzenie, tak aby pozbyć się zadziorów i nierówności. Skrzynki pozostawić możemy w kolorze naturalnym, konserwując je tylko olejem lub lakierem. Możemy też pomalować je na dowolnie wybrany kolor.

 

 

pomysl na regał DIY

 

 

Ciekawym pomysłem jest wyklejenie denek, które zamienią się w tylną ściankę regału, wzorzystym papierem lub tkaniną. Tak przygotowane skrzynki wystarczy ustawić w odpowiedniej konfiguracji lub powiesić na ścianie w wybranym miejscu. Możemy za ich pomocą stworzyć całą biblioteczkę (więcej pomysłów na meble na książki znajdziesz na stronie http://domifikacje.pl/better-home/ksiazki-domu-milosci-nienawisci-powrotem/), gdy zabudujemy nimi całą ścianę lub wnękę. Możemy też wyeksponować je, wieszając w odstępach tylko kilka pojedynczych skrzynek.

 

Regał z drabiny

Bardzo efektownym rozwiązaniem jest też regał z drabiny. Jeśli dysponujemy drewnianą rozkładaną drabiną, wystarczy zamontować kilka desek na poziomych szczeblach i nowy mebel gotowy. Półki mogą być przycięte na równi ze wspornikami drabiny lub wystawać poza nie. Taki mebel będzie wyglądał naprawdę interesująco, choć nie pomieści tylu rzeczy co regał ze skrzynek – sprawdzi się znacznie lepiej jako miejsce na zdjęcia, kwiaty doniczkowe czy świeczki, niż jako biblioteczka.

 

 

pomysł na regał DIY 2

 

Zabudowa wnęki za pomocą półek

Bardzo prostym sposobem na stworzenie regału jest zabudowanie wnęki – lub całej ściany – zwykłymi, prostymi półkami. Warto zwrócić uwagę na to, jaki ciężar będą musiały one dźwigać. Jeśli będzie on znaczny, konieczne będzie zastosowanie większej ilości wsporników. Półki wykonać można z desek z naturalnego drewna lub też pomalowanych na dowolnie wybrany kolor.

 

Regał DIY to świetny sposób na stworzenie wyjątkowego, bardzo osobistego wnętrza i jednocześnie wtórne wykorzystanie łatwo dostępnych, tanich materiałów. Dobrze sprawdzą się takie przedmioty jak drewniane skrzynki, palety, drabiny czy po prostu deski.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions