Kuba

Rodzaje pił do drewna

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

Piły ręczne do drewna

 

Chociaż technika stara się wyprzeć rozwiązania manualne, to ręczne modele pił do drewna wciąż cieszą się dużym uznaniem. Dlaczego? Ich konstrukcja jest niezwykle prosta a obsługa intuicyjna, a przy tym są bardzo efektywne. Rzecz jasna wymagają do praca użycia siły mięśni i nie są tak efektywne jak zaawansowane technologicznie modele. Jednak ich cena wraz prostotą sprawiają, że decyduje się na nią w zasadzie każdy posiadacz skrzynki z narzędziami. Można jej ze spokojem używać do małych prac warsztatowych jak np. przecinanie desek. I chociaż nie należy do najbardziej precyzyjnych narzędzi, to trudno wyobrazić sobie warsztat bez ręcznej piły do drewna.

 

 

piły ręczne do drewna

 

 

Dziś nawet wśród pił ręcznych do drewna możemy wyróżnić kilka typów modeli. Poszczególne z pił różnią się od siebie sposobem cięcia oraz materiałem, do którego są przeznaczone. Mamy więc na przykład piły ramowe, składające się z oprawki ramowej, rękojeści i brzeszczotu. Istnieją również modele włośnicowe z cienkimi brzeszczotami, bądź grzbietnice przeznaczone do przecinania naprawdę włoskich elementów. 

 

Piły stołowe do drewna

 

Piły stołowe do drewna (https://jptech-maszyny.pl/pily-do-drewna-stolowe-budowlane) to z kolei maszyny stworzone specjalnie z myślą o przecinaniu powierzchni drewnianych. Piły stołowe również są znane człowiekowi już od wielu lat, a ich zastosowanie jest na tyle uniwersalne, że korzysta z nich wielu początkujących majsterkowiczów oraz wieloletnich profesjonalistów. Piły stołowe wykorzystują do działania prosty mechanizm. W stole umieszczone jest ostrze piły, które podłączone do silnika zostaje napędzane i tym samym zyskuje świetny potencjał do przecinania np. drewna. W ten sposób można dokonać bardzo precyzyjnej obróbki, ponieważ stół w którym umieszczone jest ostrze, jest zazwyczaj specjalnie wzmacniany tak, aby eliminować wibracje.

 

 

Maszyny do metalu - sklep internetowy JP-Tech

 

 

Urządzenia jakimi są piły stołowe sprawdzają się przy precyzyjnej obróbce, która wymaga dokładnego wymierzenia i stabilnego cięcia. Ręczne piły do drewna nie są w stanie tego zapewnić, stąd nie znajdują zastosowania w profesjonalnym stolarstwie. Piły stołowe z kolei są spełnieniem oczekiwań wielu rzemieślników, a dodatkowo należą do bardzo rozsądnego przedziału cenowego. Urządzenia te, choć to profesjonalne maszyny obróbcze, można zakupić wydając stosunkowo niewiele.

 

Elektronarzędzia

 

Ostatnim typem pił do drewna, są te w postaci elektronarzędzi. Mają one inne zastosowanie, niż na przykład piły stołowe. Urządzeń tych głównie używa się na przykład w celach ogrodniczych do przycinania gałęzi. Są w tym o wiele lepsze niż piły ręczne, ponieważ wyposażone są w odpowiedni napęd, co również ułatwia pracę z narzędziem. Przy zasilanych silnikiem elektronarzędziach nie musimy zużywać własnej siły jak w przypadku modeli manualnych. Elektronarzędzie jednak mają to do siebie, że przy ich wąskim zakresie użytkowania, są one mimo wszystko dość drogie.

 

 

Elektronarzędzia - piły elektryczne i spalinowe

 

 

W obróbce charakterystycznej dla pracy w warsztacie stolarskim najlepszym wyborem będą oczywiście piły stołowe. Są to maszyny wyspecjalizowane do tego typu obróbki, a dodatkowo nie są dla kupującego wielkim obciążeniem finansowym. Pilarki stołowe znajdziemy w każdym warsztacie obróbki drewna i będzie tak jeszcze na pewno przez długi czas.

 

 

 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions