Kuba

Skandynawska aranżacja wnętrz w Polsce? Poznaj najmodniejszy styl ostatnich lat

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Już od kilku lat styl skandynawski króluje w Polskich salonach. Proste meble, białe ściany i funkcjonalny wystrój to coś co lubimy najbardziej. Żaden inny design nie jest tak przytulny i estetyczny. Dowiedz się jak urządzić swoje własne skandynawskie wnętrze.

Najbardziej uniwersalna aranżacja wnętrz

Za fenomenem stylu skandynawskiego stoi za pewne jego uniwersalizm. Jest to styl pasując praktycznie do wszystkich rodzajów mieszkań, zarówno małych kawalerek, klasycznych M4, kamienic czy nowoczesnych apartamentów. Świetnie sprawdza się też w domach, zarówno współczesnych jak i bardziej klasycznych. Skandynawska prostota zachwyca nas przyjemnym klimatem, i choć chłodna w barwach do domów wnosi niesamowite ciepło. W północno Europejskich aranżacjach wnętrz nie ma miejsca na przepych i przypadkowość. To właśnie minimalizm jest kluczem do sukcesu.

Aranżacja wnętrza która dorasta razem z nami

Podstawą skandynawskich wnętrz jest ich funkcjonalność, muszą być przyjazne ich mieszkańcom. Najlepiej czujemy się, w przestrzeni która sprzyja naszemu życiu – pozwala się jednocześnie zrelaksować ale również nie rozprasza naszej uwagi. Skandynawskie wnętrza to przede wszystkim drewno, biel, nastrojowe dekoracje i ciepłe tkaniny. Meble są proste, lecz wykonane z najwyższą precyzją, naturalne podłogi ocieplają białe ściany, a niebanalne oświetlenie buduje przytulny klimat. Pamiętajmy, ze styl skandynawski ciągle się zmienia. Możemy śmiało dostosowywać go do własnych potrzeb. W końcu Skandynawia to nie tylko Ikea, wśród północnych trendów wyróżnić można duński, szwedzki i fiński. Każdy z nich charakteryzuje się czymś innym. Jedne są bardziej minimalistyczne inne romantyczne, a nawet geometryczne. Każdy z nich jest jednak idealną bazą na której będziemy mogli budować kolejne aranżacje wnętrz przez najbliższe lata.

Dlaczego Polacy uwielbiają skandynawskie aranżację wnętrz

Białe ściany przez lata królowały w Polskich domach, podobnie jak drewniane meble, przyjemne koce i dywany. Oczywiście w ostatnich latach moda i wzory się zmieniły jednak podstawy zostały te same. Polacy uwielbiają funkcjonalność, porządek i uniwersalność. Dodatkowo oferta mebli w skandynawskim stylu w ostatnich latach zrobiła się bardzo bogata. Dzięki czemu wymarzoną aranżację można zrobić stosunkowo niedużym kosztem. Wybór mebli jest szeroki podobnie jak zróżnicowanie cenowe – co raz więcej firm (nawet krajowych) do swojej oferty wprowadza skandynawski styl. Całe mieszkanie można urządzić już od nawet kilu tysięcy w górę. Skandynawskie aranżacje wnętrz cechuje minimalizm i rękodzieło dzięki czemu bez problemu sami stworzymy idealne i najpotrzebniejsze dodatki, niewielkim kosztem.

Funkcjonalność przede wszystkim

Domeną mebli i aranżacji skandynawskich jest ich praktyczność. To jedna z ich głównych zalet, pojemne meble i innowacyjne systemy przechowywania przedmiotów są idealnym rozwiązaniem w szczególności dla niewielkich mieszkań. Większość z nas nie narzeka na nadmiar przestrzeni w domu, z reguły wręcz brakuje nam miejsca. Skandynawskie aranżacje wnętrz wychodzą na przeciw takim oczekiwaniom, prostota, praktyczność i przytulność to cechy na jakich najbardziej zależy wszystkim urządzającym swój kąt. Niezależnie od tego czy są to nastolatkowie, studenci, młode małżeństwa czy rodziny z dziećmi. Każdy odnajdzie się w takiej aranżacji, a gdy przyjdzie pora bez problemu zmieni ja na coś innego. Jasne przestrzenie i drewniane meble są idealną bazą do wprowadzenia dowolnego stylu. Za sprawą dodatków, altem styl norweski możemy ożywić tropikalnymi dekoracjami, a zimą pięknie wkomponować bożonarodzeniowe akcenty.

Dariusz Młynek
Artykuł powstał we współpracy z DreamDesign – Aranżacje wnętrz kraków – specjaliście w dekorowaniu i aranżacji wnętrz

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions