Kuba

Sposób na niepowtarzalne wnętrze - Czy odnawianie mebli się opłaca?

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Renowacja i odnowa starych mebli jest to prosty oraz niedrogi sposób na urządzenie w kreatywny sposób wnętrza. Zniszczone kanapy, fotele czy inne meble, choć wykonane wiele lat temu, nie muszą tracić swojego niepowtarzalnego uroku. Nie każdy stary mebel jest bezużyteczny.

Do wszelkich przeróbek oraz rodzai stylizacji, najczęściej wybierane są meble, które nie są antykami, bądź ich wartość ze względu na słaby stan zachowania jest mała. Stary mebel można niewielkim kosztem naprawić czy zmienić całkowicie jego wygląd – mówi specjalista Paweł Kaczmarek z Tapex Design.

Meble, które są wykonane seryjne nadal pozostają szybkim oraz tanim sposobem na urządzenie własnej przestrzeni. Coraz częściej jednak każdy z nas poszukuje rzeczy unikalnych, niepowtarzalnych a przede wszystkim takich, których nie mają nasi znajomi oraz są niedostępne w sklepach.

Jak odnowić stary mebel?

Pomieszanie nowoczesności ze stylowymi postarzanymi meblami to sprawdzona metoda na piękne wnętrze. Łącząc wszystkie elementy warto pamiętać o tym, że wszystko należy robić z umiarem. Wzornictwo z różnych epok powinno mieć utrzymaną jednolitą kolorystykę. Każdy stary mebel można całkowicie odnowić, udekorować, zmienić kolor a nawet całkowicie zmienić tkaninę, w zależności od efektu finalnego. Meble takie jak kanapa czy fotele, są najbardziej narażone na zniszczenia, ponieważ są najczęściej przez nas użytkowane. Niektórzy twierdzą, że całkowita odmiana wyglądu mebli nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Współcześnie na rynku działa wiele zakładów tapicerskich, w których możemy zlecić taką usługę np. na zmianę obicia. W większości zakładów tapicerskich materiały są na miejscu i nie trzeba kupować ich samodzielnie, ponieważ takie firmy zajmują się kompleksowym świadczeniem usług, gdzie klient ma do wyboru wiele faktur materiałów dostępnych w katalogach. Wiele firm oferuje także możliwość przejrzenia całej oferty online. Jest to znaczne ułatwienie sprawy, jednak nie ma to jak zobaczyć na miejscu jak wygląda dana tkanina w świetle dziennym.

Jaką tkaninę wybrać?

Tkanin do obicia można podzielić na dwie kategorie: skóry i tkaniny – zarówno naturalne jak i ekologiczne. Wielkim zainteresowaniem cieszą się tkaniny ze względu na atrakcyjne ceny. Jest ich więcej do wyboru, w kwiaty, kratkę, pepitkę, welury, tkaniny gobelinowe czy ekoskóry. Ekologiczne skóry w dzisiejszych czasach chodzą za produkt ekskluzywny. Bardzo dużo osób je preferuje, ponieważ wyglądają elegancko oraz świadczą o prestiżu, natomiast inny twierdzą, że są one niekomfortowe zwłaszcza w letnich porach, gdzie wymagają od nas większego nakładu pracy, gdyż narażone są na pęknięcia i zadrapania. Może okazać się, że wybrany przez nas zakład tapicerski nie posiada w swojej ofercie interesującego nas materiału. Zawsze istnieje możliwość aby złożyć indywidualne i spersonalizowane zamówienie. Duży wybór możemy znaleźć w sklepach internetowych, gdzie możemy znaleźć tkaninę w bardzo przystępnej cenie.

Dobór tapicerki jest ogromnym wyzwaniem. Możliwości jest wiele. Wszystko zależy od naszej wizji i kreatywności.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions