Kuba

Styl industrialny w kuchni

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

  Styl industrialny wyróżnia się pewnymi elementami, które są typowe wyłącznie dla niego. Meble z reguły wykończone są stalą nierdzewną lub metalem. Oświetlenie to zaś lampy, które swym wzornictwem do złudzenia nawiązują do tych rodem z hal przemysłowych. Dopuszczalne jest także wyeksponowanie elementów z pozoru nieciekawych, np. rur, przewodów oświetleniowych oraz ścian z betonu lub surowej cegły. Takie połączenie może pozornie wydać się mroczne, jednak odpowiednie akcenty ocieplą wnętrze. Mowa tu o wykorzystaniu m.in. elementów drewnianych. Wbrew pozorom kuchnia w stylu industrialnym może być wnętrzem przytulnym i nastrojowym.

styl industrialny w kuchni

 

 

Lśniący chłód stali – wyznacznik stylu industrialnego

Stal nierdzewna to materiał, który często można spotkać w kuchniach – nie tylko tych urządzonych w stylu industrialnym. Zadaniem wykorzystania tego typu elementu jest wprowadzenie do wnętrza harmonii. Ponadto stal nierdzewna jest łatwa w utrzymaniu czystości. Ten praktyczny i uniwersalny materiał z pewnością znajdzie honorowe miejsce w kuchniach urządzonych w stylu industrialnym. Stal nierdzewna zauważalna jest przede wszystkim w takich elementach w kuchni jak: garnki, tace, sztućce, przybory kuchenne, a także zlewozmywak czy fronty urządzeń AGD. W pomieszczeniu utrzymanym w stylu industrialnym ciekawym rozwiązaniem będzie wprowadzenie dodatków w postaci młynków do pieprzu, kawy oraz stalowych pojemników do przechowywania żywności. Jeżeli cenimy sobie świeże zioła, możemy również zdecydować się na metalowe osłonki na doniczki. Uzupełnieniem będzie niewielka konewka ze stali nierdzewnej. Takie połączenie na parapecie będzie stanowiło atrakcyjny element kuchni w stylu industrialnym.Na jakie dodatki warto również postawić?

Industrialna kuchnia

 

 

Industrialne dodatki – industrialne dopełnienie kuchni

Widoczne, stawiane na blacie kuchennym dodatki także powinny nawiązywać do stylu industrialnego. Suszarka na naczynia ze stali nierdzewnej często gości nie tylko w kuchniach urządzonych w tym stylu. Wzornictwo to jest na tyle uniwersalne, że z powodzeniem wkomponuje się w wiele różnych przestrzeni. Suszarka na naczynia może być narożna, piętrowa lub jednopoziomowa. Model powinien być dobrany do potrzeb użytkowników. Jeżeli kuchnia została wyposażona w zmywarkę, wystarczy niewielka suszarka na naczynia, których nie można myć maszynowo. Modele narożne i piętrowe świetnie sprawdzą się w kuchniach, w których mamy do dyspozycji niewielką przestrzeń roboczą. Wówczas nie będą zajmowały wiele miejsca na blacie kuchennym.

Pojemniki na przyprawy to także element, który warto wyeksponować. Podczas gotowania dobrze jest mieć je pod ręką. Mogą one również stanowić atrakcyjny dekor pomieszczenia. W przypadku stylu industrialnego warto postawić na pojemniki na przyprawy szklane lub ceramiczne z elementem metalowym czy też z tworzywa sztucznego (utrzymanym w kolorze srebrnym).

  Industrialny charakter kuchni pomogą podkreślić elementy ze stali nierdzewnej, ceramiki, szkła oraz wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Niewielkie, niepozorne detale mogą odgrywać ogromną rolę w aranżacji wnętrza.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions