Kuba

Stylowe biurka drewniane do pokoju retro - Tegoroczne hity meblarskie!

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

Miejsce 5: Rustykalne biurko w formie przyściennej konsoli

Zgoda, stylowe biurka drewniane nie kojarzą się wyłącznie ze stylem rustykalnym, ale to właśnie ta forma aranżacji wnętrza najlepiej oddaje ich charakter. Prezentowane biurko ma prosty design. Składa się z dwóch poziomów, na których umiejscowiono odpowiednio (patrząc od dołu) dwie a następnie cztery szuflady. Na górnym poziomie wytyczono dodatkową przestrzeń na książki, akcesoria itd. Obydwa poziomy są połączone za pomocą charakterystycznych dla stylu retro, zaokrąglonych ścianek. Mebel wyróżnia się naturalną i intensywną ciemnobrązową barwą.

biurko konsola przyścienna

 

 

Miejsce 4: Białe, ozdobne biurko w stylu rokoko

Każdy miłośnik klasycznej metody aranżacji wnętrz przynajmniej raz w życiu miał do czynienia ze stylem rokoko. Prezentowane biurko w pełni oddaje jego sens, czyli jasną kolorystykę, połączoną z prawdziwym bogactwem zdobień. Nie brak tu zaokrąglonych krawędzi, delikatnych zdobień i – przede wszystkim – charakterystycznego, smukłego kształtu. Biurko te można połączyć np. z białą zastawą dekoracyjną, która będzie dla niego odpowiednim, aranżacyjnym dodatkiem.

białe biurko rokoko

 

 

Miejsce 3: Mahoniowe biurko drewniane w stylu empire

Charakterystyczne złocenia, ogromna ilość ozdób i przede wszystkim masywne, proste kształty to nic innego, jak styl empire, nazywany inaczej imperialnym. Prezentowane stylowe biurko drewniane spełnia wszystkie wymogi tej „szkoły” aranżacji wnętrz. Nie dość, że posiada harmonijny, wręcz dystyngowany kształt, to jeszcze jest ubogacone licznymi złoceniami, występującymi na ciemnobrązowym tle. Mimo pięknego designu całość zachowuje swój funkcjonalny wymiar, oferując aż dziewięć różnych szuflad!

biurko drewniany mahoń

 

 

Miejsce 2: Sekretarzyk woskowany w stylu rustykalnym

To kolejny przykład na to, jak ogromną rolę w meblach retro odgrywa rustykalizm. Prosta, „wielopoziomowa” bryła, upstrzona mosiężnymi uchwytami, nadstawkami i półkami doskonale sprawdzi się nie tylko w typowo wiejskiej aranżacji, lecz również w jej amerykańskiej odsłonie, czyli „country style”. Biurko wyróżnia się maksymalnym wykorzystaniem kubatury bryły, w której znalazło się miejsce dla kilku półek, ośmiu szuflad i jednej, małej szafy.

biurko sekretarzyk woskowany

 

 

Miejsce 1: Duże, drewniane biurko w stylu kolonialnym

Biurko te jest wyjątkowe pod każdym względem. Po pierwsze wyróżnia się ono ogromnym blatem a co za tym idzie – sporą powierzchnią roboczą. Mieści się w nim sześć dużych szuflad i jedna, średniej wielkości szafa. Duże, masywne i na dodatek bogato zdobione podstawy podkreślają jego szlachetność, doskonale łącząc się z jego intensywnie brązową barwą.

drewniane biurko kolonialne

 

 

Jak widać, stylowe biurka drewniane dostępne na https://antyki24.pl/pl/c/BIURKA-STYLOWE/268 mają w sobie coś, czego brakuje ich nowoczesnym odpowiednikom. Tym czymś jest kunszt wykonania, prawdziwa, aranżacyjna „dusza” i niebanalny styl.

Opracowano: https://punktmeblowy.pl/

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions