Kuba

Szafy drewniane – jak je wybrać dobrze?

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

Bez względu na to, jak duże mamy mieszkanie lub dom, potrzebne jest miejsce do przechowywania. To znaczy, że prędzej czy później czeka nas zakup szafy.

W każdym domu pojawia się przynajmniej jedna szafa, a najlepiej kiedy jest ich więcej. Z reguły stawia się je w przedpokoju lub w sypialni.

Gdzie szafa sprawdzi się najlepiej?

Dużo zależy od tego, jaki mamy układ pomieszczeń. Jest to pierwszy wyznacznik wyboru miejsca na szafę. Nie warto stawiać jej tam, gdzie po jej otwarciu, albo co gorsza, samym postawieniu, pojawiają się problemy z przemieszczaniem. Jeśli mamy szeroki przedpokój lub korytarz, co jest charakterystyczne na przykład dla starszych kamienic i niektórych nowoczesnych domów jednorodzinnych, to aż prosi się, by ustawić tam dużą szafę. Będzie idealna do tego, by chować kurtki, czy płaszcze. Czasem jest to odpowiednie miejsce, by stworzyć swego rodzaju składzik, czy pomieszczenie gospodarcze. Wtedy też w szafie można chować odkurzacz lub deskę do prasowania.

Beds szafy

Szafa wolnostojąca czy zabudowana?

Mając wnęki, aż prosi się, by je zabudować. Nie tracimy wtedy przestrzeni, za to mamy miejsce do przechowywania. Są one przede wszystkim praktyczne. Nie można jednak mówić, by były tak samo efektowne jak szafy wolnostojące. Przy szafach wnękowych możemy eksperymentować przede wszystkim z drzwiami. Mogą być drewniane, ze szkła, czasem mają ciekawy obraz lub motyw, co sprawdzi się zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach. Jeśli wnęki w sypialni są duże, to możemy się zdecydować na to, by wstawić drzwi przesuwne i zorganizować garderobę. Przy mniejszych może być szafa albo kącik, gdzie stworzymy niebanalną dekorację, w której główną rolę będzie odgrywać światło.

Kiedy natomiast chcemy czegoś designerskiego, znacznie ciekawsze będą szafy wolnostojące. Mało tego, że wygospodarujemy przestrzeń do przechowywania, to jeszcze możemy zaopatrzyć się w coś, co doda naszym wnętrzom uroku. W jaki sposób?

Szafa jako dekoracja

Podstawowe zadanie szaf jest podobne, jednak bardzo się między sobą różnią pod względem wizualnym. Przeglądając szafy, powinniśmy spojrzeć m.in. na materiał, z jakiego są wykonane i ich wygląd, w tym zdobienia. Jest to bardzo istotne, kiedy chcemy coś dopasować pod kątem konkretnego stylu aranżacyjnego. W każdym z nich pasująca może być inna szafa.

Szafy drewniane producenta The Beds zostały tak zaprojektowane, by można było dopasować je do różnych wystrojów. Jedne z nich są masywne i stojące bezpośrednio na podłodze. Inne z kolei zdają się lekkie przez obecność cienkich nóżek. Dzięki temu możemy coś znaleźć, kiedy lubimy nawiązania do lat 70., czy 80., kiedy szukamy czegoś uniwersalnego i wtedy, kiedy priorytetem jest nowoczesny design.

Szafy drewniane Beds

Układ półek i wieszaków

Producenci zdają sobie sprawę z tego, jak różne są nasze potrzeby, dlatego wnętrze szafy może za każdym razem wyglądać inaczej. Musimy zastanowić się nad tym, co chcemy w niej trzymać. Na tej podstawie możemy określić, czy potrzebujemy więcej półek, czy wieszaków, a może przydadzą się szuflady, czy specjalne kosze? Wybór jest spory.

Dopasuj szafę do pozostałych mebli

Planując zamówienie szafy, nie możemy zapominać nie tylko o aranżacji jako całości, ale też poszczególnych meblach. Jeśli mamy wybitny zmysł, to możemy pokusić się o styl eklektyczny, gdzie na pierwszy rzut oka elementy wnętrza pochodzą z różnych epok. Jednak bezpieczniej jest postawić na coś harmonijnego. Przeglądając meble drewniane The Beds, możemy znaleźć sporo komód, łóżek, czy nocnych szafek, które świetnie będą komponować się z szafami. Zamówienie mebli z tej samej serii to gwarancja, że wystrój wnętrza będzie harmonijny. 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions