Kuba

Taras ze strefą wypoczynkową w projekcie domu - Co powinniśmy uwzględnić, planując taras?

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

Taras, jako strefa wypoczynkowa

Przytulny i zaciszny taras to idealne miejsce na spokojne spędzenie wolnego czasu. Świeże powietrze i bezpośredni kontakt z przyrodą dobrze wpływają na nasze samopoczucie. Po ciężkim dniu pracy możemy odpocząć, ciesząc się bliskością z naturą. Taras może posłużyć nam, jako miejsce spotkań z najbliższymi. Na dobrze zagospodarowanym tarasie jesteśmy w stanie zorganizować przyjęcie ogrodowe lub grilla dla przyjaciół i rodziny. Jeżeli jesteśmy zainteresowani uwzględnieniem tarasu w projekcie domu, wystarczy pomyśleć o materiałach, z których będzie on skonstruowany oraz odpowiednim rozmieszczeniu mebli ogrodowych. Bardzo istotną sprawą będzie wybór również drzwi tarasowych. Często montowane są duże, rozsuwane szklane drzwi, które są zarówno estetyczne, jak i nowoczesne. Taras powinniśmy również odpowiednio zabezpieczyć przed śniegiem, deszczem, czy promieniami słonecznymi. Możemy wybierać pośród płytek kamiennych, które idealnie spełnią swoją funkcję, ponieważ są odporne na czynniki atmosferyczne. Zadaszenie tarasu jest również istotne podczas jego projektowania. 

Aranżacja tarasu

W zależności od upodobań, obecnie mamy wiele możliwości zaaranżowania tarasu. Weźmy pod uwagę nie tylko atrakcyjność wyposażenia, ale również jego funkcjonalność. Rozmieszczenie, jak i zakup materiałów będzie zależał w głównej mierze od wielkości tarasu. Jeżeli metraż naszego tarasu jest duży, możemy zdecydować się na większe, wygodne meble z gaberetycznym stołem. Nie zapomnijmy o dodatkach, jak osłonie przeciwdeszczowej i odpowiednim oświetleniu. Jeśli mamy mniej miejsca, zdecydujemy się na mniejsze meble, które również są funkcjonalne. Nie powinno również zabraknąć ozdób np. kamieni, czy kwiatów w przepięknych doniczkach

Taras idealnym wykończeniem domów parterowych 

Podczas zakupu projektu domu, najczęściej wybierane są domki jednorodzinne z tarasem. Obecnie wybór jest ogromny. Możemy zaprojektować dom np. w stylu nowoczesnym lub wystawnym. Idealnym zakończeniem domu parterowego jest taras, który zazwyczaj staje się funkcjonalnym połączeniem naszego salonu i ogrodu.  Na parterze jesteśmy w stanie zaprojektować wszystkie podstawowe pomieszczenia, takie jak salon, kuchnia, łazienka, czy gabinet. Domy parterowe są wygodne i w pełni funkcjonalne. Jeżeli mieszkamy z osobami starszymi lub małymi dziećmi, nie musimy martwić się o ich bezpieczeństwo, podczas przemieszczania się po domu. Ciekawe projekty domów parterowych z wykończeniem tarasu znajdziesz na domoweklimaty.pl.

zadaszenie tarasu

 

 

Od czego zależą koszty budowy domu z tarasem?

Koszt budowy domu z tarasem zależy w głównej mierze od jego wielkości i położenia. Jednak nie jest to podstawowy czynnik wpływający na cenę budowy domu. Również elementy architektoniczne, które uwzględniane zostaną w budowie, mogą różnić się ceną. Dodatkowo liczymy koszt materiałów i robocizny. Powinniśmy wybrać projekt odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb, jak i możliwości finansowych. Obecnie mamy do wyboru różne projekty domów od nowoczesnych, po tradycyjne i luksusowe. Najczęściej wybierane są projekty domów uwzględniających nowoczesny design. Ceny nowoczesnych domów parterowych z tarasem nie muszą być wygórowane. Więcej na temat kosztów budowy projektu domu parterowego znajdziesz w artykule: Piękny dom parterowy, który wybudujesz w cenie mieszkania – to nie mit!

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions