Kuba

Usiądź jak król - krzesła metalowe czy drewniane?

 • Posted 7 lat ago
 • Uncategorized

To, o czym powinniśmy pamiętać w pierwszej kolejności przy projektowaniu domowych wnętrz, to komfort. Powinien być on nieodłącznym elementem naszego każdego dnia. Różnorodne meble umożliwiają nam relaks i zapewniają nam odpowiednią wygodę. Są to przede wszystkim: łóżko, fotele, sofy, kanapy czy krzesła.


To właśnie na krzesłach spędzamy wiele czasu.

Na tym tradycyjnym, znanym od wieków meblu siedzimy często podczas spożywania posiłków, czytania czy pracy przy komputerze. Dobór odpowiedniego krzesła jest zatem dosyć ważny – mebel powinien zapewniać nam poczucie wygody a jego ergonomiczny kształt dbać o nasz kręgosłup. Bezsporne jest zatem twierdzenie, że krzesło musi być przede wszystkim naprawdę komfortowe. Jednak poza kryterium wygody w użytkowaniu, liczy się estetyka wykonania oraz stylistyka krzesła. Tutaj pojawia się często problem – jakie krzesła są modne, te drewniane czy może raczej te metalowe? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej, od interesującego pomysłu na wystrój wnętrza. Jedno jest pewne – w przemyślanym, wykonanym z wyczuciem smaku projekcie każdy mebel może prezentować się korzystnie i zachwycać swoją formą.

                

W myśl zasady, że każdy mebel ma swoje miejsce w odpowiednim pomieszczeniu, zarówno krzesła oraz taborety metalowe i drewniane są na czasie. Jednak każde z nich potrzebuje adekwatnej oprawy w postaci stylu całego wnętrza. Mnóstwo designerskich perełek znajdziemy w sklepie internetowym edinos.pl Na ogół krzesła metalowe świetnie prezentują się w pomieszczeniach o nowoczesnej estetyce. Wymienić tu można takie, style jak: industrialny, eklektyczny, art deco, glamour czy styl minimalistyczny. Metal ma to do siebie, że można go z łatwością poddać ciekawej obróbce i otrzymać dzięki temu naprawdę finezyjny mebel. Nowoczesne wzornictwo lubuje się w takich właśnie nieoczywistych formach. Czasem jeden wyrazisty element może nadać całej przestrzeni efektownego charakteru. Prostym sposobem na uzyskanie takiego właśnie wrażenia jest wybór metalowego krzesła czy taboretu w kontrastującym z resztą dekoracji, elektryzującym kolorze (np. w kolorze żółtym, czerwonym czy zielonym).

 

Sprawa z meblami drewnianymi ma się nieco inaczej.

Drewno to specyficzny materiał, w pewien sposób od razu określający styl pomieszczenia. Naturalne piękno drewna to idealne rozwiązanie dla tych, którym podobają się romantyczne, sielskie a także tradycyjne aranże. Urocze, lekkie krzesła z drewna idealnie odnajdują się w stylach: skandynawskim, prowansalskim czy vintage. Eleganckie drewniane krzesła z kolei pasują do stylów: rustykalnego, włoskiego czy kolonialnego. Warto jednak pamiętać, że nowoczesne aranżacje chętnie wykorzystują mieszanie stylów. Zatem jeśli urządzasz jadalnię w stylu industrialnym, a zainteresowały Cię ciekawe, komfortowe krzesła drewniane, zdecyduj się na nie śmiało. W końcu o niebanalności wnętrza w dużej mierze przesądzają właśnie nieoczywiste połączenia.

                

Metalowe jak i drewniane siedziska, mogą zachwycać finezją i oryginalną formą.

I jedne, i drugie z nich mogą także budzić podziw swoją klasyczną elegancją. Jednak krzesło, niezależnie od materiału, z którego zostało wykonane, powinno odznaczać się niezrównaną wygodą. Pamiętaj, że to właśnie na komfortowo wykonanym oraz designersko zaprojektowanym krześle codziennie usiądziesz iście po królewsku.


 

Autorem powyższego wpisu jest Edyta Madzianda – specjalista ds. wyposażenia wnętrz sklepu internetowego Edinos.pl Pracownicy sklepu aktywnie udzielają się w dziedzinie projektowania i urządzania niebanalnych miejsc. Nasi konsultanci chętnie podzielą się z Tobą własnymi wskazówkami i pomogą dobrać odpowiednie produkty dla Twojego wymarzonego wnętrza. Porozmawiaj z nami. Zapraszamy.

 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions