Kuba

Verticale czyli żaluzje pionowe - Co warto wiedzieć?

 • Posted 3 lata ago
 • Uncategorized

Regulowanie dostępu do światła

Podstawową funkcją żaluzji pionowych jest regulowanie dostępu do światła słonecznego. Tego typu osłonki okienne bardzo dobrze spełniają swoją funkcję i zapewne po części także i z tej przyczyny są często stosowane w biurach. Każdy kto często pracuje przy komputerze z pewnością wie jak trudna może być praca kiedy do pomieszczenia wpada zbyt duża ilość promieni słonecznych. Światło słoneczne po prostu razi i utrudnia pracę, ponieważ odbija się na ekranie monitora. Żaluzje pionowe bardzo dobrze niwelują ten efekt, ponieważ można nimi w łatwy i szybki sposób sterować, aby ograniczyć wpadanie światła słonecznego do pomieszczenia. Jest to więc bardzo funkcjonalne i praktyczne rozwiązanie w przypadku kiedy zależy Ci na szybkim oraz skutecznym zmniejszeniu negatywnych efektów. Dostęp do światła można regulować, więc nie będzie tu konieczne całkowite zasłonienie pięknych widoków za oknem. Często wystarczy jedynie delikatne ich przysłonienie, jakie umożliwiają właśnie verticale pionowe – zdradza nam monter firmy CzechRolety.pl.

Tworzymy design wnętrza przy użyciu żaluzji pionowych

Duże powierzchnie przeszklone to doskonały sposób na optyczne powiększenie mieszkania. Czasami jednak każdy z nas potrzebuje nieco prywatności, a verticale pionowe to doskonały sposób na to, aby ją sobie zapewnić. Co więcej żaluzje tego typu doskonale wyglądają w dużych oknach. Jest to świetny dodatek, dzięki któremu można zbudować klimat całego wnętrza pomieszczenia. Obecnie na rynku żaluzje pionowe występują w wielu ciekawych odsłonach kolorystycznych. Do modnych obecnie złamanych bieli na ścianach dopasuj np. jasnoróżowe verticale, połącz je z szarymi dodatkami i stwórz zupełnie nowy design w salonie. Duża powierzchnia okien przesłonięta żaluzjami pionowymi w ostrym kolorze stanowi idealne uzupełnienie do spokojnej aranżacji. Taki pojedynczy, ale jednocześnie mocny akcent dodaje siły całemu wnętrzu i sprawia, że całość prezentuje się lepiej. Przykładem będzie tutaj to samo jasne wnętrze z szarymi meblami uzupełnione o mocny akcent w postaci bordowych żaluzji.

Verticale pionowe do zadań specjalnych

Na rynku można znaleźć różne rodzaje żaluzji pionowych, także verticale do zadań specjalnych. Dobrym przykładem będą tu okna skośne. Okazuje się, że także i do takich przeszkleń można zamówić odpowiednie verticale. Dodatkowo nowoczesne żaluzje pionowe mają wiele opcji zwijania i kontrolowania dostępu do światła słonecznego. Oznacza to, że jest całkiem spora szansa, iż znajdziesz model odpowiedni dla siebie. Verticale mogą przesłaniać duże okna, ale równie dobrze mogą pełnić jeszcze jedną funkcję w mieszkaniu – stanowić ściankę działową. Takie rozwiązanie może mieć zastosowanie np. w małym mieszkaniu, które wymaga podzielenia na poszczególne strefy. Dzięki żaluzjom możesz oddzielić np. część kuchenną od części wypoczynkowej w kawalerce, co można podejrzeć w naszej galerii zdjęć.

Wiele ciekawych modeli kupisz w Łodzi

Łódź jest miastem, w którym zakupisz różnego rodzaju verticale po wymiar. Potrzebujesz żaluzji pionowych do swojego mieszkania, domu albo biura? Niezależnie od miejsca, w którym chcesz umieścić verticale, chętnie pomożemy Ci w tym przedsięwzięciu. Skontaktuj się z naszym pracownikiem, aby złożyć zamówienie lub zapytać o szczegóły związane z odbiorem towaru.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions