Kuba

Wybierz krzesła, dzięki którym zbudujesz swój styl

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

BUDUJ WSPOMNIENIA DZIĘKI…KRZESŁOM!

 

Jeśli jesteśmy właśnie po remoncie i stoimy przed pomysłem świadomie zaprojektowanego wnętrza, zastanówmy się gdzie dzieje się najwięcej. Odpowiedź jest prawdopodobnie jedna i brzmi: przy stole! Kuchnie i jadalnie to miejsca spotkań, rozmów, integracji, budowania wspólnoty rodzinnej i życia towarzyskiego. To tam gotujemy, jemy, gramy w gry planszowe, zwierzamy się ze swoich spraw, przyjmujemy gości. Żeby dobrze i wygodnie przeżyć taki czas potrzebujemy stylowych krzeseł. Ciekawe krzesła designerskie to propozycje, z których każdy wybierze dla siebie najlepszą – od względem koloru, formy, wielkości czy użytego materiału. Dużą popularnością cieszą się krzesła w stylu skandynawskim – lekkie, proste, zazwyczaj na drewnianych nogach. Jeśli urządzając mieszkanie porzucimy pomysł o tradycyjnym stole i stworzymy długi bar, hokery nowoczesne będą idealnym rozwiązaniem.

 

ŁĄCZENIE STYLI

 

Krzesła designerskie świetnie wypadają we wnętrzach, w których to co tradycyjne spotyka się z tym, co nowoczesne. Nie musimy więc decydować się na jedną koncepcję i trzymać się sztywno odgórnych reguł. Postawmy na improwizację, oryginalność i mieszanie na przykład klasycznej elegancji z minimalistyczną współczesnością. Jeśli nasze mieszkanie łączy kuchnie z salonem, możemy wybrać krzesła w stylu skandynawskim do kuchni, a fotele w stylu glamour do salonu. O czym informuje tak urządzone wnętrze? O szerokich zainteresowaniach, eklektyzmie, nieprzeciętnym guście estetycznym i kreatywnym wdrażaniu własnych pomysłów. Wybierając krzesła kierujmy się poczuciem luksusu, swobody, dobrego smaku i osobistych intuicji. To w jaki sposób patrzymy na świat, odbije się na wyborze najlepszych dla nas krzeseł!

 

FORMY, KOLORY, MATERIAŁY

 

Hokery nowoczesne zaskakują najbardziej. Chociaż w stylistyce domowej pojawiły się dopiero niedawno, projektanci tworzą mnóstwo form i zestawów. Pikowane, skórzane, drewniane, plastikowe, z wysokim albo niskim oparciem – wybór jest ogromny. Co ciekawe – przyjrzyjmy się przede wszystkim nogom naszych krzeseł. Nie zawsze są proste, ale często faliste, nawiązujące do płynnych linii w czasie trwania secesji. Moda nie dyktuje, ale jest przestrzenią inspiracji, z której wydobywamy to co indywidualne. Synteza historii sztuki i dzisiejszych czasów to przygoda estetyczna. Trendy jeszcze pewnie przez kilka lat będą na najwyższej pozycji stawiały krzesła w stylu skandynawskim, dlatego takie meble mogą stać się wkrótce uniwersalnymi. I nawet jeśli decydujemy się na wyszukane krzesła designerskie, przyciągające uwagę nieschematycznym projektem, wkrótce mogą okazać się ponadczasowe.

 

Krzesło samo w sobie ma wymiar praktyczny, ale komfort jest odczuwany przez każdego inaczej. Chociaż najdroższe hokery nowoczesne wydają się luksusowe, nie zapewnią wygody każdej osobie. Przed zakupem koniecznie przetestujmy dokładnie model, który spodobał nam się od pierwszego wejrzenia. Jeśli lubimy awangardę i wyzwania, wybierzmy kilka fasonów krzeseł i stwórzmy w domu niebanalne, odważne wnętrze. Przyjrzyjmy się też informacjom od producenta – w jaki sposób trzeba pielęgnować krzesło i czy wymaga użycia specjalnych środków? Niektóre tkaniny i materiały wymagają dużej uwagi i częstego czyszczenia. Na szczęście jednak większość projektantów już na samym początku swoje pracy uwzględnia także te aspekty. Nawet białe krzesła nie zawsze oznaczają skłonność do zbierania widocznego kurzu i brudu.

 

Artykuł został przygotowany przez sklep Scandishop.pl

 

 

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions