Kuba

Wykorzystanie pasów ściernych przez stolarzy

 • Posted 7 lat ago
 • Uncategorized

Bezpieczeństwo podczas obróbki drewna

 

Odpowiednia obróbka drewna wbrew pozorom nie jest taka prosta. Jeżeli pragniemy nadać materiałowi odpowiedni kształt, należy użyć właściwych narzędzi takich jak przykładowo pasy ścierne. Warto wiedzieć, iż obróbka drewna podzielona jest na kilka etapów. Przede wszystkim polega ona na obróbce wstępnej oraz obróbce zgrubnej. Dopiero po tych etapach gdy drewno jest już wstępnie obrobione wykorzystuje się wspomniane pasy ścierne.

 

 
 

Warto wiedzieć, iż wspomniane narzędzia to nic innego jak specjale elementy, dzięki którym możemy nadać jeszcze bardziej dokładny kształt naszemu drewnu. Także za ich pomocą istnieje możliwość dokładnego wykończenia powierzchni. Nie możemy zapominać o tym, iż obróbka drewna bardzo często bywa niebezpieczna. Posługiwanie się piłą mechaniczną lub też piłą ręczną nie tylko może stwarzać bezpośrednie zagrożenie dla naszego życia, jednak również wymaga bardzo dużego doświadczenia oraz precyzji. Ponadto to właśnie pasy szlifierskie bezkońcowe zapewniają dokładną obróbkę końcową, czego nie możemy osiągnąć za pomocą wspomnianych narzędzi używanych często na samym początku procesu. Zatem w jaki sposób przebiega praca za pomocą wspomnianych pasów ściernych?

 

Pasy bezkońcowe do drewna coraz bardziej popularne

 

Warto wiedzieć, iż wspomniane pasy ścierne to specjalne ziarno, które jest osadzone na podłożu papierowym lub też płóciennym. Wyróżnia się kilka rodzajów wspomnianych pasów ściernych. Są to między innymi pasy bezkońcowe z papieru ściernego, a także z płótna ściernego. Wyróżnia się także pasy ścierne bezkońcowe z włókniny ściernej, jak również pasy polerskie filcowe.

 

Niewiele osób ma świadomość, jednak za pomocą tego typu pasów ściernych istnieje możliwość nadawania odpowiedniej powierzchni drewnu, ponieważ posiadają specjalny nasyp z różnorodnych ziaren. Może to być nasyp przykładowo z korundu lub też elektrokorundu, a także z cyrkonu lub też ziarna ceramicznego, a nawet z węglika krzemu, który jest najtwardszym materiałem spośród wymienionych.

 

Coraz częściej pasy ścierne są wykorzystywane przez stolarzy podczas obróbki drewna, ponieważ w przeciwieństwie do różnego rodzaju pilników oraz pozostałych materiałów umożliwiających obróbkę wykańczającą, są one bardzo łatwe w obsłudze. Nie możemy zapominać także o tym, iż są to także produkty bardzo bezpieczne. Jak już wcześniej wspomniano obróbka drewna wbrew pozorom nie jest taka prosta. Z tego powodu wykorzystanie wspomnianych pasów ściernych obecnie jest tak powszechne.

 

 
 

Kolejną zaletą pasów ściernych, które są coraz częściej wykorzystywane przez stolarzy jest fakt, iż tego typu materiały zapewniają stałą szybkość skrawania. To właśnie dzięki nim materiał jest obrobiony równomiernie, co jest bardzo ważne przy produkcji seryjnej danego modelu. Tego typu produkty zapewniają również dobre chłodzenie, tym samym efekt szlifowania lub tez polerowania takimi pasami ściernymi jest doskonały.

 

Stolarze coraz częściej używają takich pasów ściernych, ponieważ wspomniane produkty również charakteryzują się dużą wydajnością. Jest to bardzo ważne szczególnie w przypadku, gdy do obrobienia jest bardzo wiele drewnianych elementów. Nie możemy zapominać także o tym, iż tego typu pasy pozwalają także bardzo szybko przejść przykładowo ze szlifowania zgrubnego do obróbki wykańczającej. Jest to bardzo wygodne dla wielu stolarzy, z tego powodu pasy szlifierskie bezkońcowe są bardzo często wykorzystywane.

 

Drewno to doskonały surowiec z którego możemy wykonać bardzo wiele różnorodnych produktów. Stanowi on przede wszystkim doskonały materiał do wykonywania mebli. Jednak aby wytworzone produkty charakteryzowały się doskonałym kształtem, powinniśmy przede wszystkim do ich obróbki użyć odpowiednich pasów ściernych.

Źródło: Sklep Pasy Ścierne

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions