Kuba

Zalety mebli kuchennych na wymiar

 • Posted 5 lat ago
 • Uncategorized

ZINDYWIDUALIZOWANY WYGLĄD KUCHNI

Wybierając meble, które znajdują się w większości katalogów z projektami wnętrz, jednoznacznie decydujesz się na posiadanie typowej, pospolitej, nie zawsze zgodnej z Twoimi potrzebami kuchni. Jeśli Twoje oczekiwania są całkiem inne, wyjście jest jedno – powinieneś samodzielnie zaaranżować wygląd tego pomieszczenia i wykreować kuchnię Twoich marzeń. Wtedy będzie ona nietypowa, niebanalna oraz pozbawiona wszelkich schematów, czy ograniczeń.

DOSTOSOWANIE KUCHNI DO MOŻLIWOŚCI FIZYCZNYCH

Idealna kuchnia to kuchnia zgrana z osobą, która będzie ją użytkować. Wybór mebli kuchennych na wymiar pozwala w pełni zrealizować tą zasadę, co nie byłoby możliwe w przypadku zakupu standardowej zabudowy. Tworzenie mebli na wymiar daje możliwość swobodnego używania ich nawet przez osoby o ograniczonej sprawności ruchowej lub osoby z niskim wzrostem.

PEŁNE WYKORZYSTANIE DOSTĘPNEJ PRZESTRZENI

Problemem, jaki może pojawić się w przypadku posiadaczy niewielkich kuchni jest ograniczona powierzchnia jaką dysponują. Za pomocą gotowych zestawów meblowych bardzo ciężko jest wtedy zabudować dostępną przestrzeń. Na jej maksymalne i efektywne wykorzystanie pozwala jedynie wybór mebli na wymiar. Dzięki temu zagospodarować można każdy centymetr, a meble mogą być umieszczone aż po sam sufit. Miejsc do magazynowania nie będzie więc brakować.

DOWOLNE WYMIARY MEBLI

Kupując gotowy zestaw mebli kuchennych masz do wykorzystania szafki, pułki i blaty robocze o wielkości takiej, jaka zostanie stworzona przez producenta. Nie zawsze są one zgodne z Twoimi potrzebami, możesz więc czuć pewien dyskomfort podczas korzystania z nich. Ten problem znika jednak w momencie, gdy zdecydujesz się na meble o konkretnych wymiarach, które zaprojektujesz samodzielnie lub przy pomocy profesjonalisty. Ta zaleta ma duże znaczenie zwłaszcza dla kuchni o niestandardowych kształtach – z wnękami lub znajdujące się na poddaszu.

ZABUDOWA URZĄDZEŃ AGD

Dzięki wykorzystaniu mebli na wymiar możliwe jest swego rodzaju ukrycie wszystkich sprzętów AGD. Lodówka, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, a nawet pralka mogą zostać sprytnie wkomponowane w aranżację danej kuchni bez zaburzania jej spójności i atrakcyjnego wyglądu.

NIESTANDARDOWE ROZWIĄZANIA

Tworząc spersonalizowane meble na wymiar można projektować rozwiązania, jakich na próżno szukać w przypadku mebli oferowanych w tradycyjnych sklepach. Planując projekt wymarzonej kuchni można łączyć ze sobą klika ciekawych metod ułatwiających pracę w kuchni i zwiększających jej funkcjonalność.

DOWOLNOŚĆ W WYBORZE WYPOSAŻENIA KUCHNI

Wybierając meble tworzone na wymiar możesz stworzyć pomieszczenie, które zawierać będzie w sobie elementy, których potrzebujesz. W Twojej kuchni nie będzie miejsca na zbędne sprzęty, bowiem wszystko, co się w niej znajdzie zostanie wcześniej przez Ciebie wyselekcjonowane i dopasowane. Nie bez znaczenia jest także fakt, że w takim przypadku ma się również możliwość samodzielnego wyboru rodzaju oraz koloru blatów, frontów i uchwytów, jakie zostaną zamontowane przy tych meblach. O wszystkim decyduje się samodzielnie, przez co później można czuć się we własnej kuchni niezwykle komfortowo.

EFEKTOWNE OŚWIETLENIE POMIESZCZENIA

W kuchni bardzo ważny jest dobór odpowiedniego oświetlenia – przede wszystkim ze względów praktycznych. Musi być ono rozłożone w taki sposób, aby każdy centymetr blatu roboczego miał dostęp do źródła światła. Dzięki temu wszędzie w kuchni będzie można wykonywać niezbędne działania takie jak przygotowywanie, gotowanie i spożywanie posiłków. Zamawiając meble na wymiar można samodzielnie ustalić w których miejscach mają znaleźć się punkty świetlne oraz jakie ma być natężenie tego światła.

WYŻSZA JAKOŚĆ WYKONANIA

Niebagatelną zaletą jest również dużo lepsza jakość, jaką wyróżniają się meble tworzone na wymiar. W ich przypadku wytwórca cechuje się indywidualnym podejściem, zależy mu na kliencie i marce swojej firmy, dlatego przykłada się do jak najlepszej realizacji zamówienia. Dzięki temu takie meble mogą bez przeszkód służyć nam przez długie lata. Jest to więc całkowite przeciwieństwo masowej produkcji, jaka ma miejsce w przypadku gotowych zestawów mebli kuchennych.

FUNKCJONALNE I ESTETYCZNE WNĘTRZE NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI

Wykorzystanie mebli tworzonych na wymiar to sprawdzona metoda na zaprojektowanie kuchni jednocześnie przyjemnej dla oczu, stylowej i utrzymanej w modnym stylu, jak i funkcjonalnej oraz komfortowej w codziennym użytku.

Zaprojektowanie kuchni nie należy do najprostszych zadań. Ma ono jednak daleko idące skutki, dlatego też należy poświęcić mu odpowiednią ilość czasu. Wszystko sprowadza się bowiem do określenia czy zakupi się gotowe wyposażenie kuchenne w sklepie, czy też postawi się na meble stworzone na wymiar, w zgodzie z naszymi indywidualnymi oczekiwaniami. Jak zostało udowodnione powyżej, wybór mebli kuchennych wykonywanych na wymiar to naprawdę interesujące rozwiązanie. Nawet zważając na konieczność poniesienia w tym przypadku nieco większych kosztów. Jeśli więc Twoim największym marzeniem jest posiadanie jedynej w swoim rodzaju kuchni, zapomnij o dostępnych w sklepach zestawach, które są seryjnie produkowane i goszczą w większości polskich domów. Postaw na luksus i indywidualizm, a Twoja kuchnia zaskoczy wszystkich gości, a i dla Ciebie będzie miejscem, w którym po prostu pragnie się przebywać. Pamiętaj – to Twoje meble powinny być dopasowane do miejsca, w którym się znajdą, a nie odwrotnie.

Zapraszamy do zapoznania się z kuchniami na wymiar firmy Warszawskiej firmy Delform

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions