Wśród najpopularniejszych prefabrykatów należy wymienić te wykonane z betonu, stali i drewna. Różnią się między sobą kształtem, wielkością, przeznaczeniem funkcjonalno‑użytkowym, budową wewnętrzną i rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Coraz więcej polskich firm decyduje się wspierać zagranicznych producentów półfabrykatów, wśród których jest biuro konstrukcyjne figura.team. Co spowodowało, że coraz częściej ta technika jest stosowana również w naszym kraju?
To bez wątpienia jedna z największych zalet stosowania prefabrykatów, ważna szczególnie z punktu widzenia inwestora. Wynika to z mechanizacji produkcji prefabrykatów, a także jej ciągłości – przerwy technologiczne są ograniczane do minimum. Na budowie nie są wymagane lub są, ale w znacznie mniejszym stopniu, roboty wykończeniowe. Ponadto sam ich montaż odbywa się w krótszym czasie.
Proces produkcji prefabrykatów podlega rygorystycznym kontrolom. Dzięki temu każdy półprodukt spełnia odpowiednie wymogi i najwyższe standardy, co przekłada się na jego większą wytrzymałość i trwałość. Bardzo często producenci stosują materiały lepszej jakości niż na budowach, co wynika z możliwości ich zakupu w atrakcyjniejszych cenach.
Ponadto użycie prefabrykatów powoduje, że obiekt jest gotowy do użytku praktycznie natychmiast po zakończeniu prac, nie ma konieczności wysuszania poszczególnych elementów. Zmniejszona grubość ścianek działowych i ścian powoduje, że powierzchnia użytkowa budynku zwiększa się w stosunku do jego całkowitej powierzchni.
© All rights reserved. Created with Voxel