Kuba

Zaprojektuj sufit ze snów

 • Posted 8 lat ago
 • Uncategorized

Płaszczyzna sufitu wielokrotnie pomijana jest na etapie projektowania wnętrza, szczególnie przez amatorów. Bardzo często zdarza się tak, że sufit jest nierówny i dlatego nie chcemy szczególnie zwracać na niego uwagi. Z tego względu z reguły pozostaje on po prostu biały dla kontrastu z kolorowymi ścianami. Tymczasem sztukateria wewnętrzna to szeroka gama produktów ozdobnych, zawierająca także dekoracje sufitowe, które czynią cuda.

Rozwiązanie na krzywizny

Ze wspomnianym krzywym sufitem poradzić sobie jest niełatwo, ale to wcale nie oznacza, że problemu tego nie da się skutecznie rozwiązać. Jednym z przydanych narzędzi są w tym wypadku właśnie dekoracje sufitowe, których zadaniem jest nie tylko udekorować sufit, ale także ukryć jego niedoskonałości. Źle pomalowane lub wytapetowane ściany, krzywy i nierówny sufit nie stanowią już zatem tematu nie do przejścia. Popularność dekoracji sufitowych sprawia, że możemy wybierać z tysięcy produktów i wybierać te, które najlepiej spełnią swoje zdanie oraz takie, które najbardziej nam się podobają. Ozdobne listwy sufitowe, dekoracyjne rozety czy gładkie kopuły to wszechstronne elementy wystroju zdjęć, które znakomicie spełniają swoje zadanie. Listwy podsufitowe mają nie tylko zróżnicowany design, ale również rozmiary. Możesz zatem wybrać takie listwy sufitowe, które będą rzucały się w oczy lub też „zginą w tłumie”.

Dodatek do oświetlenia

Dekoracje sufitowe doskonale prezentują się także w towarzystwie dobrego oświetlenia. Wszelkie ornamentalne rozety, zdobne listwy sufitowe oraz panele sufitowe wykorzystując grę światła i cienia prezentują się niezwykle wytwornie i elegancko. Co więcej dekoracje sufitowe także same oferują możliwości związane z wytwarzaniem światła. Taką funkcję pełnią gzymsy oświetleniowe są to szczególnego rodzaju listwy podsufitowe, mające kształt rynny, której krawędzie rozchylone są w kierunku sufitu lub ściany. Zamontowane wewnątrz oświetlenie (najlepiej sprawdzają się taśmy LED) daje subtelne światło i delikatnie rozjaśnia pomieszczenie, budując wyjątkowo przytulny klimat. Listwy podsufitowe z oświetleniem nadają się przede wszystkim do pomieszczeń często uczęszczanych, takich jak kuchnia, salon lub też komunikacyjnych, a więc korytarz oraz klatka schodowa.

dekoracja sufitu

Lekkie i trwałe

Pomimo tak wielu producentów dominującą technologią jest wytwarzanie dekoracji sufitowych z

tworzyw sztucznych. To pozwala na stworzenie lekkiego produktu, który nie wymaga montowania przy pomocy specjalistycznych narzędzi, a jedynie dobrego kleju. Z tak prostym montażem poradzą sobie nawet laicy. Co więcej, pomimo niewielkiej wagi dekoracje sufitowe są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne czy też działanie środków chemicznych. Mogą być wielokrotnie malowane oraz czyszczone preparatami do użytku domowego. Użycie odpowiedniego kleju gwarantuje trwałe wiązanie na długie lata. Natomiast jeśli za jaki czas zmienisz zdanie, możesz po prostu odkleić dekoracje sufitowe, nie pozostawiając żadnych dziur w ścianach.

Te wszystkie przydatne detale doskonale nadają się do upiększenia domowego wnętrza, od dłuższego czasu można zauważyć rosnący trend wykorzystywania ich w sklepach stacjonarnych, restauracjach oraz miejscach gdzie chcemy zabłysnąć swoim wystrojem przed potencjalnymi klientami. Nie ma co się dziwić, każdy chce żeby jego klient czuł się wyróżniony dla tego współcześni projektanci tak mocno stawiają na zagospodarowanie każdego kawałka ściany oraz sufitu. 

Tu ogranicza nas tylko wyobraźnia, ponieważ bogata oferta wzorów pozwoli każdemu znaleźć swój styl oraz natchnąć pomieszczenie czymś wyjątkowym. Sufit jest często pomijany przez ludzi jako miejsce, które można w ciekawy sposób zaaranżować. Tu nikt nie będzie narzekał na małą ilość wzorów, producenci posiadają dziesiątki rozwiązań od gładkich listew przysufitowych po bogato zdobione gzymsy sufitowe, które dopasujemy do praktycznie każdego pomieszczenia.

Za cenne wskazówki dziękujemy portalowi Efekciarnia.pl

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions