Kuba

Zasady urządzania łazienki

 • Posted 6 lat ago
 • Uncategorized

Kupiłeś mieszkanie? A może dom? Planujesz aranżację łazienki. Nie wiesz jednak jak do końca powinna ona wyglądać.? Zdecydowanie chodzi o to, aby była ładna, estetyczna, cieszyła oko, ale również musi być funkcjonalna. Połączenie tych wszystkich cech, nie jest wcale takie trudne, jak Ci się wydaje.  Kilka praktycznych wskazówek, podpowie Ci, jak zabrać się do urządzania łazienki, aby być w pełni zadowolonym z uzyskanych efektów.

Określ przeznaczenie łazienki

Może to wydawać się banalne, ale właśnie od tego powinieneś rozpocząć. Wbrew pozorom odpowiedź nie jest jednoznaczna. Łazienka nie służy nam tylko i wyłącznie do codziennej higieny. Korzystamy z niej również aby wykąpać psa, wypłukać ścierki po umyciu podłogi, wyszorować zabłocone buty itp. Czasami znajduje się również tak pralka. To niekiedy miejsce do suszenia prania. Okazuje się zatem, że w większości polskich domów łazienka to również pewnego rodzaju pomieszczenie gospodarcze. Dobrze jest, aby wydzielić te dwa pomieszczenia. Chociaż wiadomo, że nie zawsze są takie możliwości. Wówczas uruchomiona pralka czy pojemniki na brudną bieliznę nie będą nikomu przeszkadzały i psuły atmosfery pomieszczenia.

Wybierz styl

Poprzeglądaj katalogi, poszukaj inspiracji w Internecie. Z pewnością znajdziesz takie aranżacje, które Ci się spodobają. Nie musisz ich odwzorowywać. Mogą być pobudzić Twoją kreatywność i sprawić, że stworzysz własny, oryginalny projekt. Wybierz styl, w którym chcesz urządzić łazienkę. Wówczas będziesz wiedział, jakie wybrać dodatki, elementy. Oczywiście możliwości jest wiele. Jednak najbardziej kreatywnym i dość popularnym jest styl nowoczesny. Cechuje go minimalizm, ale również wiele możliwości w zakresie urządzania pomieszczeń. W nowoczesnych łazienkach stosuje się panele ozdobne ze szkła, możesz zrobić je na zamówienie. Modne są również drzwi szklane. I chociaż brzmi to groźnie, a wręcz absurdalnie – nie muszą być one wcale ze szkła przezroczystego. Łączy się różnorodne faktury szkła i kolory, aby uzyskać oryginalny efekt.

Wanna czy prysznic?

To również ważna kwestia. Jeśli masz małą łazienkę wybór wanny nie będzie dobry. Przestronne, duże łazienki mają odpowiednio miejsca, aby zamontować wannę i stworzyć klimat. W przypadku małych czy nieustawnych pomieszczeń, zainstalowanie wanny może sprawić, że kąpiel w niej będzie niewygodna. Wówczas warto postawić na kabinę prysznicową. Co ciekawe, oraz więcej osób, nawet te, które mają duże łazienki decydują się właśnie na prysznic. Modne są kabiny prysznicowe ze szkła. Możesz je wykonać na zamówienie, właściwie w dowolnym kolorze, o dowolnej fakturze itp. Możesz wykonać również dowolny nadruk na dowolne wskazanej ścianie! W związku z tym, że wykonujesz je według własnego projektu – pasują zarówno do małych, jak i dużych pomieszczeń. Nawet tych o nieregularnych, nietypowych kształtach.

Więcej interesujących informacji na temat nowoczesnych szklanych wnętrz znajdziesz na stronie Beluglass: http://beluglass.pl/artykuly/. Firma Beluglass  zajmuje się w produkcją i montażem szklanych elementów wyposażenia wnętrz.

© All rights reserved. Created with Voxel

 • Home
 • Explore
 • Places
 • Events
 • Jobs
 • Communities
 • People
 • Login
 • Sign up
 • Privacy Policy
 • Terms and conditions